kto czyta = nie błądzi… :D

Z każdej strony pełno inspiracji prezentowych na dzień dziecka. U mnie na instagramie również pojawiło się, na przestrzeni ostatniego miesiąca, kilka typowo zabawkowych. Pomyślałam sobie, „hmm a co z tymi zapominalskimi lub zwyczajnie którym kartka w kalendarzu się nie przestawiła?” Wtedy nie ma już czasu na zakupy internetowe. Kasa ? yyyyy 3 latek pewnie się ucieszy 😉 no chyba że prezentem miała być wielka tona plastiku, którym można sobie zrobić krzywdę, to tak poprosimy kasę :D.

FullSizeRender_2

Książki lekiem na wszystko! Księgarnie są wszędzie w każdej galerii handlowej znajdziecie przynajmniej jedną. Ja Wam dziś przedstawię kilka naszych wyborów. Pamiętajcie jednak, że każda książka będzie właściwa o ile poświecicie chwile i dostosujecie wybór do wieku. 😉

1. „Mapy” oraz „Mapownik” . To propozycja dla starszych dzieci, ale jak widać jest już w naszym domu i czeka na właściwy czas. „Mapy” jak mapy, ale nie te. Znajdziecie tam w bardzo przystępny sposób pokazane kontynenty, państwa z rysunkowymi informacjami o występujących zabytkach, zwierzętach etc.  „Mapownik” jako praktyczny kurs mazania po mapach starszym dzieciakom sprawi dużo przyjemności.

FullSizeRender_4

2. „Gdzie jest moja czapeczka” Jon Klassen. Jedna z moich ulubionych. Kuba również odnalazł w niej wiele. Humor, prostota i morał ubrane w kategorie dziecięcego kryminału 🙂 Polecam również w wersji anglojęzycznej.

1.5FullSizeRender_3

1.7FullSizeRender_2

3. „Pierwsze urodziny prosiaczka” to nasza propozycja dla tych młodszych czytelników. Zabawna historia prosiaczka, który zaprasza swoich zwierzęcych przyjaciół na przyjecie. Całość ubrana w pięknie wydany kartonowy look ;).

1.11FullSizeRender_1

4. „Co widzi Nana”  to bardzo prosta kartonowa książeczka motywacyjna, tak tak motywacyjna. Kuba jakiś czas temu miał problemy ze wzrokiem. Szukałam czegoś co pozwoli mi w sposób łatwy i przystępny wytłumaczyć 2 latkowi potrzebę noszenia okularów. Udało się 🙂 to cała seria warto zapoznać się z jej pozycjami.

1.9FullSizeRender

1.11FullSizeRender

5. „Uśmiech dla żabki” ostatnio best of the best. W przyjemny lekki sposób napisana historia o uśmiechu i jego wielkiej mocy. Wzruszająca, pouczająca książka dla tych małych ale i dla całkiem sporych czytelników.

1.9FullSizeRender_3

6. „Muki w podróży dookoła świata”. Ten zabawny miś skradł nasze serce już dawno temu. Podróżując dookoła świata poznaje obyczaje, smaki, słowa różnych innych zwierzęcych nacji 😉 genialnie ilustrowana, pięknie wydana. W każdej biblioteczce znajdzie swoje stałe miejsce.

1.5FullSizeRender_4

1.7FullSizeRender_3

7. „Jak tata pokazał mi wszechświat” to typowa książka dla matki syna-synów.:) Kiedy wyobrażam sobie mojego R., który co wieczór czyta książki Kubie, zawsze ten obrazek łączy się z tą pozycją (wiadomo sięgają po inne książki, ale wytłumacz sercu matki/żony 😉 ) Niesamowita książka o rzeczach zwykłych i niezwykłych, przyziemnych i tych wielkich , błahych i bardzo istotnych.

1.9FullSizeRender_1

Ja tak mogę długo, ale chyba wystarczy. Niedługo kolejne książkowe pozycje z naszej „czytelni” i kilka nowości. Czy jesteście zainteresowani ?

FullSizeRender (1)

Please follow and like us:

Dlaczego blog ? Dlatego…

Trzy lat temu, kiedy miał się narodzić Kuba, bardzo mało wiedziałam o tym świecie. Wspólnie poznawaliśmy otaczającą nas rzeczywistość. Te wszystkie zabawki, ubranka, gadżety zalały nas, wręcz zawaliły. Z biegiem czasu ruszyłam na poszukiwania „mojej” alternatywy. Rozkochałam się w pięknych drewnianych zabawkach, nieco innych ubrankach, cudnie wydanych książkach.

FullSizeRender_1

Kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży z Tośkiem miałam już „1,5 roku”, sprawnie poruszałam się po świecie dziecka ale dalej odkrywałam. Wiele inspiracji znajdowałam na instagramie. Ten wirtualny świat pochłonął mnie bez reszty, pozwolił zająć czas którego pojawiało się coraz więcej. Poznałam tam też wiele instamatek mających podobne doświadczenia, dzieci w tym samym wieku, które zakładały własne dziecięce biznesy. Poznałam tam tez kilka dziewczyn z którymi relacje przeszły na świat realny. Kilkanaście razy usłyszałam „załóż bloga, robisz fajne zdjęcia, pokazujesz na instagramie fajne gadżety, załóż bloga”. Nie miałam odwagi.

1.9FullSizeRenderNiedawno musiałam podjąć bardzo ważną decyzje. Czy zostaje w domu z Antkiem, czy wracam do pracy? Nie jest to proste! Po 3 latach w domu chce się wyjść do świata. Postanowiłam jednak być sprawiedliwa wobec obu moich synów i dać Antoniuszowi to co dostał Kubiszon, czyli mamę na full etat do czasu rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.

1.11FullSizeRender

Dlatego… blog, zajęcie dla mnie i tylko dla mnie! Mam zamiar pokazywać Wam tu nasz świat. Nasze nowości, zabawki i gadżety, które robiły i robią na nas wrażenie. Będę chciała Wam pomóc z prezentem dla siostrzenicy lat 5 czy zakupem roweru. Mam nadzieje, że znajdziecie tu to „coś” dzięki czemu będziecie chcieli do nas częściej zaglądać.

Dziś kilka naszych kadrów, tak na rozgrzewkę. 🙂

IMG_1755

1.9FullSizeRender_2

1.7FullSizeRender_1

IMG_3120

1.7FullSizeRender

1.5FullSizeRender

1.5FullSizeRender_1

Please follow and like us: