zmiany na plus

Tegoroczny wrzesień jest bardzo wyjątkowy. Oczywiście jak co roku nie spodziewałam się go tak szybko, ale bardzo się ucieszyłam kiedy nadszedł. Przyniósł zmianę o 180 stopni mojej codzienności, gdyż bycie mamą dwóch przedszkolaków, a nie jednego jak dotychczas, to jest dopiero coś. Niektóre z Was już wiedzą jak to jest słyszeć własne myśli dłużej niż 15 sekund, wypić ciepłą kawę, czy zjeść to na co ma się ochotę, a nie to na co ma ochotę Twoje dziecko. Dla innych ta wiedza to jeszcze senne marzenie. Ja już wiem i chociaż piszę dziś te słowa wycierając Antoniuszowy nos i zbijając gorączkę cieszę się ogromnie z tych zmian w naszym życiu.

Te wydarzenia skłoniły mnie do małej metamorfozy w naszym domu, bo skoro mam już takich dużych chłopców to mogę w końcu wymienić starą skórzaną sofę na taką, która dużo bardziej mi się podoba, a nie jest tylko praktyczna. Mogę w końcu pomyśleć o stoliku kawowym, nie martwiąc się, że któryś zrobi sobie krzywdę biegnąc na złamanie karku. Mogę nieco pozmieniać w domu tak, żeby salon, nasze wspólne miejsce relaksu, był faktycznie naszym miejscem, a nie tylko rozbieganych chuliganów. I tak zrobiłam.

Nie zastanawiając się długo, drugiego dnia przedszkola pojechałam do IKEA sprawić sobie przyjemność. Chciałam dodać koloru i ciepła naszemu miejscu odpoczynku, nie rezygnując z praktyczności. Myślę, że udało mi się to idealnie. Stolik kawowy, którego tak bardzo mi dotychczas brakowało to mój ulubiony element metamorfozy. Zgrabny, w ciekawym kolorze, pomieścił wszystkie moje i nie tylko moje bibeloty. Za to pleciona pufa okazała się ulubionym miejscem chuliganów. Od teraz to największa scena muzyczna, ulubiony mebel w ulubionej kryjówce, niezastąpiony gadżet do trenowania skoków, a także miejsce relaksu. Dodatkowo jesienią lubię zaopatrzyć się w kilka „przytulnych” akcentów takich jak poduszki czy świeczniki. Od razu wnętrze staje się bardziej domowe. Kolor, naturalne ciepłe materiały to był strzał w dziesiątkę. Ja jestem bardzo zadowolona, a Wy co myślicie?

fullsizeoutput_230d

fullsizeoutput_230c

fullsizeoutput_230b

fullsizeoutput_230f

fullsizeoutput_2304

fullsizeoutput_2307

fullsizeoutput_2302

fullsizeoutput_2300

fullsizeoutput_230a

fullsizeoutput_22fe

fullsizeoutput_22ff

fullsizeoutput_230e

fullsizeoutput_22fb

fullsizeoutput_22f9

fullsizeoutput_22f6

fullsizeoutput_22f5fullsizeoutput_22fdfullsizeoutput_2310fullsizeoutput_2309Stolik – tu

Wazon – tu

Pufa – tu

Poduszki – tu

Kosz- tu

Wazon zielony – tu

 

Please follow and like us: