Z cyklu książkowe…

1.11FullSizeRender

W naszej biblioteczce, jak co miesiąc, pojawiły się kolejne pozycje. Mam taką złotą zasadę, kiedy to zbliża się czas wypłaty pierwsze środki przeznaczam właśnie na książki. Uważam to za bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Lubię też kiedy moje dzieci, zamiast kolejnego autka, dostają coś do „poczytania”. I tak w lipcu kupiłam już coś na sierpień. Oto nasze wybory.

„Pod wodą pod ziemią” Aleksandry i Daniela Mizielińskich to kolejna po „Mapach” pozycja absolutnie niezbędna w każdym domu. Pięknie oprawiona, jeszcze lepiej zilustrowana, rzetelnie opisana pozwoli dzieciom w różnym wieku poznać tajemnice tego co skrywa woda i tego co znajduje się pod ziemią. U nas książki „na przyszłość” zajmują już solidną półkę. Teraz zaglądam tam ja, ale nie wyobrażam sobie przegapić moment, kiedy Kuba i później Antek wykażą zainteresowanie tego typu lekturą. Idealna na prezent. 🙂

1.9FullSizeRender_1

1.11FullSizeRender_1

 

FullSizeRender

 

1.7FullSizeRender

 

FullSizeRender_1

„Jak tata się z nami bawił” Ulf Stark Mati Lepp. Kontynuacja ciekawej książki o przygodach Ulfa „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Tata nie ma zwyczaju bawić się z małym Ulfem. Kiedy zostaje postawiony w tej sytuacji wymyśla zabawę kto lepiej schowa klucz. Czy była to rozsądna propozycja ze strony taty znając dziecięcą wyobraźnię? O tym wszystkim w książce. Ciekawie ilustrowana, z niedużą ilością tekstu rozweseli na dobranoc każdego malucha.

FullSizeRender_3

1.5FullSizeRender_3

„Naciśnij mnie” Herve Tullet. To nie książka, to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Pozwala każdemu maluchowi stać się na chwilę czarodziejem i panem sytuacji. Kiedy Wasze dzieci potrafią skupić uwagę na zabawce dłużej niż 30s „Naciśnij mnie” będzie idealna. Prosta, a jakże genialna. Sama uwielbiam naciskać te różnokolorowe kropki i czekać co się wydarzy. Biorąc pod uwagę, że jednak lato już nam umyka, sugeruję zaopatrzyć się na długie jesienne wieczory.

1.7FullSizeRender_21.9FullSizeRender_2

„Mój pierwszy słownik obrazkowy” Ole Konnecke. Książka, którą zakupiłam już z myślą o Antoniuszku, jednak jego straszy brat bardzo ją lubi. Idealna do nauki słówek, przepięknie wydana. Ja osobiście doceniam w niej też budowanie wiedzy przez skojarzenia oraz humor. Jeżeli tylko zastanawiacie się nad książką dla roczniaka proszę 🙂 zakupcie tą właśnie.

1.11FullSizeRender_2

FullSizeRender_2

” Auta” wyd. Babaryba to książka bez tekstu. Tu mówią obrazy, a konkretnie auta. Różne, przeróżne, małe, duże, głośne, ciche. Który chłopiec nie będzie zachwycony? Jaki jest sens wydania książki bez tekstu? To genialnie proste i oczywiste, pozwalamy opowiadać historię obrazom. Ta historia któregoś dnia zostanie nam opowiedziana przez nasze dzieci. Czego chcieć więcej? Budowanie i rozwijanie wyobraźni 3 latka to nie tylko przeczytany tekst. To możliwość rozwoju aparatu mowy, poprzez budowanie własnych niepowtarzalnych opowieści.

1.5FullSizeRender_2

1.7FullSizeRender_1

Mam nadzieję, że któraś z pozycji zainteresuje Was i Wasze maluchy tak jak nas. Kolejnych książkowych wypatrujcie na początku września. Będzie sporo dla przedszkolaków. Będzie fajnie, mówię Wam. 🙂

 

 

 

Please follow and like us:

13 thoughts on “Z cyklu książkowe…

 1. Napisz proszę, gdzie zaopatrujesz się w książki? Czy jest to księgarnia internetowa czy stacjonarna? I czy można te pozycje znaleźć w jednej księgarni?

  Ostatnia pozycja jest świetna do rozwijania spostrzegawczości 🙂 A w słownik zaraz zakupię 🙂

  1. Kupuję wszystkie książki zawsze w bonio.pl polecam zawsze mega promocje 🙂 „Naciśnij mnie” polega na wykonywaniu poleceń autora na początku jest jedna kropka naciskasz ją palcem przekładasz kartkę i masz dwie kropki, naciskasz raz jeszcze i są 3, dwa razy naciskasz a na kolejnej stornie kropka zmieni kolor potrząsasz kropki w lewo a na kolejnej stronie wszystkie kropki po lewej stronie itd itd rewelacja 🙂

 2. … I o co chodzi w książce „Naciśnij mnie” ? Widziałam ją już na kilku blogach, ale w dalszym ciągu nie wiem na czym polega 😛

 3. Dziękuję za polecenie dwóch pierwszych pozycji 🙂 juz wcześniej rozważałam zakup tych książeczek od Mizielińskich. Auta nie przypadły mi do gustu, niby dużo obrazków a jakoś nie umiem za dużo opowiadać. Polecam za to „opowiem ci mamo, co robią auta”, to ulubiona książka mojego dwulatka.
  Ja dopiero zaczynam z blogowaniem ale może skorzystasz z moich podpowiedzi dot. książeczek dla dzieci?
  Pozdrawiam

 4. hej, widzę, ze mój komentarz chyba się nie dodał…
  Dziękuje ze pokazanie książek Mizielińskich, bo zastanawiałam się nad ich kupnem. Teraz na pewno zamówię 🙂
  Auta mnie nie przekonaly, niby dużo obrazków, ale nie mam pomysłów na opowiadanie treści, o wiele bardIej wolę „co robią auta” z serii „opowiem ci mamo”.
  Pozdrawiam

 5. Ha ! Mam ten sam zwyczaj 😉 na początku miesiąca kupuję książki 🙂 fajne te propozycje ! Musze sie zaopatrzyć w „Mój pierwszy słownik obrazkowy ” no rewelka. Mamy taki ( ale dużo gorzej/mniej estetycznie 🙂 wydany ) i to była książka ulubiona idealna ! Codziennie od ok 8 miesiąca przed snem czytaliśmy/pokazywaliśmy Tymkowi obrazki. On to uwielbiał. Szybko uczył sie słów z książki. Mam wrażenie, że dzięki niej tak szybko i ładnie zaczął mówić. Super pozycja ! Dla Kajtuli już kupię 😆dzięki 😃

 6. Hej wpisując adres bonio.pl przeniósł mnie na stronę z fajkami wodnymi….możesz podać raz jeszcze gdzie zamawiasz książki.
  Pozdrawiam
  Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *