urodziny Antoniusza

IMG_1817

Rok, rok, rok hmmm rok jaki kurczę rok? Przecież dopiero test zrobiłam. Pamiętam jak dziś, Wigilia Świąt Bożego Narodzenia dwa lata temu i upragnione dwie kreski blade, bledzinkie tak bardzo, że musiałam test powtarzać 3 razy. Wiele to wtedy dla mnie znaczyło. Kuba kazał długo na siebie czekać. Antonio za to pojawił się jak tylko postanowiliśmy, że to ten czas.

Rok, jest już z nami rok. Niby długo, ale uwierzcie mi przy drugim dziecku czas mija 5 razy szybciej niż jak się ma jedno. Prawda, mamy dwójki i więcej? Ostatnio wzięło mnie na przemyślenia, analizowanie tego czasu. Wiem, starzeję się. To był trudny, ale bardzo dobry rok. Wiele wzlotów i masa upadków. Problemy  z laktacją… jak się wreszcie udało problemy Antka ze zdrowiem… Walka, walka, walka. Kubuś, zimowa próba przedszkolna i niestety totalna klapa… Znaczące przewrócenie naszego świata. Później systematycznie wychodzące słońce, układanie życia od nowa, nauka, praca i tona miłości.

Rok, czym jest rok w życiu dziecka? To ogrom czasu, to masa nauki. To same góry i wyzwania. To totalna zależność. Nierozumienie otaczającego świata. To często ból ząbkowania, kolki i inne przypadłości dokuczające naszym maluchom. Dlatego ten rok jest zawsze taki pełen wyzwań dla nas rodziców.

Pamiętam będąc świeżo upieczoną mamą Kubiszona, potrafiłam do swojej mamy zatelefonować o 3 nad ranem z przerażeniem, że Kubiś płacze, że mu zapewne coś dolega. Przy drugim dziecku już wiesz dlaczego płacze, domyślasz się co dolega, ale wcale nie boli Cię to mniej. Wiesz co robić i dlatego jest łatwiej. Dlatego potrafisz się bardziej tym wszystkim cieszyć, bardziej pamiętać.

To był trudny ale najpiękniejszy rok mojego życia. Podglądanie jak Kuba staje się starszym bratem, pełnym miłości, opiekuńczym, wyrozumiałym (tak ciągle mówimy o 2,5 latku, wtedy tyle miał) było i jest największym skarbem jaki mogłam otrzymać. I choć zapewne nie raz będę ich rozdzielać, głęboko wierzę, że ta więź będzie im towarzyszyć całe życie.

Rok to już rok Maluchu! Sto Lat Antoni. Pełni szczęścia synku. Bądź odważny, dzielnie stąpaj przez życie, uszczęśliwiając ludzi których spotkasz. Bądź dobrym człowiekiem, bo dobro zawsze do Ciebie wróci. Szanuj innych. Nie bój się marzyć bo to właśnie marzenia pchną Cię do działania. Żyj pełnią życia. Kocham Cię .

Mama

IMG_4221IMG_4267IMG_4182IMG_4338IMG_4573IMG_4535
IMG_5734IMG_6219

IMG_7333IMG_7798IMG_8744IMG_1417

IMG_1023

IMG_1634

 

 

Please follow and like us:

18 thoughts on “urodziny Antoniusza

  1. Sama kilka dni temu przezywalam roczek corki.czas leci! Ale sa to bezcenne chwile…ktore juz sie nie powtorza.sto lat dla szkraba! Niech rosnie zdrowy!

  2. Sto lat Antonio 😘🎂🎈🐸🎉🎉 Dobrze wiem kochana o czym mówisz, czas z dwojeczką pędzi jak szalony. Moje chłopaki 👦8lat i 👶1,5 roczku

  3. Twoje życzenia dla syna są tak mądre i tak piękne, że przeczytałam je kilka razy. Antoś ma wspaniałą mamę o to jest chyba najlepszy prezent urodzinowy. Wszystkiego dobrego dla Antosia i całej Waszej rodziny 🙂

  4. Piękny wpis! Życzenia na koniec sprawił, że się popłakałam.

    Pamietam jak rok temu czekałam, aż mój Staś pojawi się z drugiej strony brzucha.I tak patrzyłam jak kolejne dzieciaczki z Instagramu się wykluwają… a ja musiałam czekac do listopada. Pamiętam początki Antka i to jak byłam oczarowana jego czupryną i chudą szyją.

    Sto lat Antonioooo! Rośnij zdrowiutko Rodzicom i starszemu Bratu. I nigdy nie przestawaj być ciekawy świata maluchu!

    Uściski dla całej Rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *