zabawki do wody, te NIEzagrzybione!

Dziś chciałabym Wam pokazać kilka „godnych” zabawek do wody. Uważam, że w tej dziedzinie producenci idą bardzo na łatwiznę i tylko kilku poważnie się stara. Moi chłopcy od pewnego momentu mają ich niewiele, bo staram się wybierać te, które są dla nich bezpieczne.

Pewnie zauważyliście, że większość jak nie wszystkie zabawki do wody po pewnym czasie (wcale nie tak długim ) zmieniają kolor. Dzieje się tak ponieważ wewnątrz zabawki po kąpieli zostaje woda. I choć wypłukujemy ją jak tylko możemy, a zabawki po kąpieli zazwyczaj wiszą w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, niestety tak się to właśnie kończy. Dlaczego, a no dlatego, że to wilgotne środowisko wewnątrz zabawki sprzyja powstawaniu grzybów. I choć nie wiem jakbyśmy się starali osuszyć, przez te małą dziurkę niestety się nie da! Jak już się pewnie domyślacie będę przekonywać Was do zabawek „pełnych”, bez tych nie wiadomo po co dziurek. Te właśnie będą najtrwalsze i najzdrowsze dla Waszych dzieci. Tak najzdrowsze! bo oczywiście podczas kąpieli i użytkowania takiej zagrzybionej zabawki, paskudztwo to miesza się z wodą, dzieci często biorą te zabawki do ust. Mało to, widziałam i takie, które próbują ssać by wypić tą wodę ze środka. Bleeee. No brzmi to przerażająco. Dlatego tym bardziej warto świadomie wybrać kilka, które nas takich rewelacji pozbawią, a i służyć będą dużo dłużej.

Hevea to jedne z moich ulubionych. Miękkie, a bez żadnych otworów, przez które mogłaby dostać się do środka woda. Nie wspominając o tym, że są wykonane z naturalnych tworzyw. Dostaniecie je tu.

1.5image

 

Boon, nie mamy jeszcze żadnej zabawki tego producenta, ale na pewno zakupię puzzle i bardzo zastanawiam się nad bankami. Wyglądają solidnie, wykonane z dobrych materiałów powinny dobrze służyć. Do kupienia np. tu.1.4imageKid O to również rzeczowa alternatywa dla wszelkich grzybolubnych koszmarków. Zabawki proste, ale i bardziej skomplikowane, które pozwalają na kreatywną zabawę. Bo np zabawka obok kaczki rozkłada się na kilka części, a każda z nich z powodzeniem może służyć jako pełnowartościowa zabawka. Znajdziecie tu.image (2)Organizery, bo każda zabawka powinna po pracy mieć godne miejsce odpoczynku :). Tak serio to warto taki organizer mieć. Tu kilka propozycji od 3sprouts, skip hop oraz boon. Wszystkie piękne, ja chyba wybrałabym rekina. Tymczasem w naszej łazience od kilku lat wisi zakupiony w osiedlowym sklepie za zł 15 noname i tez sobie dobrze radzi :).

image

image (3)Na koniec trochę różności.

  1. Plui. Zabawka z dziurami. Zabawka, która z czasem skończyła jak każda inna. Jednak ta jest wyjątkowa i będę wyrzucać i kupować kolejną tak długo, jak długo będzie sprawiała taki fun moim chłopakom.
  2. Flamastry do wody. Polecam dla dzieci, które już nie biorą do paszczy każdej zabawki 🙂 Świetna zabawa angażująca dzieci i rodziców.
  3. Musujące kule do kąpieli. Świetna sprawa zwłaszcza jak są przygotowane przez nas własnoręcznie, tak jak np. tu.
  4. Przyssawki Squigz bawimy się nimi wszędzie nawet w kąpieli 🙂

IMG_3097IMG_3104IMG_3112IMG_3114

IMG_3115IMG_3108

 

 

Please follow and like us:

13 thoughts on “zabawki do wody, te NIEzagrzybione!

  1. My mamy takie piankowe puzzle i one też z czasem robią się ,,śliskie” bo działają na zasadzie gąbki nigdy do końca nie są suche i chowane tak jeden obok drugiego produkują co trzeba… 😉

  2. Bardzo dobrze, że o tym piszesz 🙂 W sklepach jest plaga „dziurkowo-grzybowych” zabawek. U nas świetnie sprawdza się też marka Alex Toys- jej puzzle piankowe oraz kredki zmywalne. Puzzle czasami wrzucam do zmywarki 😛 Mają się dobrze 😉

  3. Ja głosuję na HEVEA Swojemu dziecku do zabawy wolę dawać coś naturalnego. Zabawki z kauczuku mają to do siebie że z natury są anty-grzybiczne. Mój synek bawi się w wanie krokodylem i pingwinem firmy Lanco, i jeszcze nigdy nic się w nich nie zalęgło 😉 Zawsze po zabawie zabawkę wyciskamy i suszymy. Myślę że to jest najważniejsze. Podstawowe środki ostrożności.

  4. U nas top1 jest nakręcana kaczka, która sama pływa po tafli wody w wannie z misiedwa, i flamastry zmywalne, którymi wanna jest cała przyozdobiona w kwiatki i zwierzątka różnego rodzaju. Super zabawa dla mojej trzylatki!

  5. U mnie furorę robią teraz postacie z bajek do kąpieli i strzelania wodą (pidżamersi) i sześciolatek jest zachwycony, ale racja, w tym przypadku znalezienie nie tylko ciekawych zabawek, ale i bezpiecznych wcale takie łatwe nie jest. Oryginalność to nie wszystko – bezpieczeństwo dla dziecka na pierwszym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *