Książki wrzesień part 2. :)

Tak jak Wam obiecałam na początku miesiąca, we wrześniu musiała pojawić się jeszcze jedna książkowa odsłona 🙂 Wieczory coraz dłuższe, to i czasu na dobrą lekturę więcej.

Ruszamy z propozycją dla tych najmłodszych, a więc „Księga dźwięków”. Pomysł na książkę banalnie prosty, a przez to genialny. To podstawa do nauki mówienia, ale i świetny plan na zabawę z tymi najmniejszymi czytelnikami. Jedyne do czego mogę się przyczepić to jej sposób wydania. Generalnie gdy dziecko zacznie mówić pierwsze słowa, książka będzie w kilku częściach 🙂 Osoby posiadające potwierdzą.
IMG_2884

IMG_2902

IMG_2901

„Auto” J.M. Brum Swoją drogą autor jak żaden inny pasuje to tej książki co nie? 🙂 Książka dla mały fanów motoryzacji, uczy podstawowych pojęć związanych z użytkowaniem samochodu. Poznajemy słówka wiatr, deszcz i wiele innych. Minimum tekstu maksimum przekazu.

IMG_2888

IMG_2894

„Pan Maluśkiewicz i Wieloryb” To piękny, zabawny, wpadający w ucho wiersz Tuwima. Opowiada jak to najmniejszy człowiek na świecie wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu największego morskiego stworzenia. Przyjemna dla ucha prawdziwa poezja :).

IMG_2887

IMG_2895

„Matematyka ze sznurka i guzika” Kristin Dahl, Mati Lepp. tak jak mówi podtytuł – zabawy w liczenie, mierzenie i układanie. Bardzo fajne pomysły na zabawę z maluchem. Kuba bardzo dawno temu nauczył się liczyć. Lubi to ogromnie i niemal bez problemu policzy do 100. Dlatego nie mogłam odpuścić tej pozycji. Znalazłam tam podpowiedzi jak te jego sympatie do liczb rozwijać, świetne pomysły na zabawę typu dobieranie butów wyrzuconych z szafy w pary i ich liczenie. Zabawy guzikami i wiele wiele innych, na które w codziennej krzątaninie nie potrafimy wpaść.

IMG_2890

IMG_2915

„Arcypalce ” Marion Deuchars. To nie książka, to arcypomysł to arcyzabawa. Autorka pokazuje, że do zabawy nie potrzeba wiele. Wystarczy kartka papieru, farba, tusz i co? palce… arcypalce. Z odcisków palców w prosty sposób można stworzyć zwierzęta, rośliny, potworki i co tylko wyobraźnia podpowie. Książka to podpowiedź dla nas rodziców, żeby fajnie pokierować zabawą, a dzieciakom wystarczy wyobraźnia jak zawsze :).

IMG_2891

IMG_2912

IMG_3093

„Książka do kolorowania” Herve Tullet. Uwielbiamy Tulleta. To jego trzecia pozycja w naszej kolekcji i jesteśmy szczerze zachwyceni. „Książka do kolorowania” to nie zwykłe obrazy, które trzeba zamalować jak się da. Tullet dołącza do niej magie i tak uczy co się dzieje jak połączymy ze sobą różne kolory. Wydaje jasne polecenia, które dla małych rączek są świetnym wyzwaniem. Uczy i bawi jednocześnie. Duży format, wiele stron druku sprawi, że nie znudzi się szybko najbardziej wytrwałym fanom sztuki kolorowania.

IMG_3088 IMG_2920IMG_2918

To jak? Mamy tu MAMY maluchów z artystyczną duszą, tych których zabawą jest liczenie, dobierania, ustawianie? Może mamy MAMY niepokornych małych artystów? Są tu Mamy „dźwięcznych” maluchów? Jak tak to enjoy i have fun 🙂

 

Please follow and like us:

4 thoughts on “Książki wrzesień part 2. :)

  1. Ksiega dzwiekow u nas jest w 3 czesciach niestety.a na ksiazke arcypalce i propozycje pana tulleta czaje sie juz od jakiegos czasu, ale moj szkrab jeszcze troche za maly. Co sie odwlecze…😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *