zabawki rozwojowe

Przyszło nam żyć w tych pięknych czasach kiedy świadomy konsumpcjonizm jest na porządku dziennym. Świadomie wybieramy jedzenie, ubrania, środki czystości i wiele innych. Świadomie możemy wybierać też to czym będzie bawić się nasze dziecko tak aby stymulować jego rozwój na wielu płaszczyznach. Podstawowym zajęciem, które wpływa na rozwój młodego człowieka jest zabawa. Po jakimś czasie dochodzi do tego świadomość nauki a na samym końcu praca (np. pomoc w domu). Więc skoro jedno wynika z drugiego i taki rozwój należy pielęgnować ja będę chłopakom zawsze podsuwać zabawki, które płynnie pozwolą im przejść przez wszystkie te etapy.  Z ogromną przyjemnością chciałabym pokazać Wam dziś 4 zabawki, które zrobiły duże wrażenie na chłopakach. Może wśród nich znajdziecie inspirację na prezent z okazji dnia dziecka, bo pamiętacie, że to już niebawem? 🙂

1. Janod „Ciało Człowieka”. Genialna zabawka, która rośnie razem z dzieckiem. Początkowo zastanawiałam się nad słusznością takiego wyboru dla 4 latka, ale wystarczyły 3 min żeby zobaczyć jak małe dziecko może chętnie uczestniczyć w tej zabawie pozornie dla dzieci 7-12 lat. Ta układanka magnetyczna uczy malucha ciała człowieka od podstaw. Każde dziecko pozna różnice między chłopcem i dziewczynką, zobaczy co znajduje się pod skórą, a zabawa ciekawie poprowadzona zakończy się zabawą, wcielaniem w role ucznia i nauczyciela. Kuba układa, dobiera właściwe elementy do całości, wskazuje wybrane części ciała, uczy się nowych słów w tak bardzo przyjemny sposób. Tablicę w wersji polskojęzycznej znajdziecie np tu.

IMG_7218

IMG_7226

IMG_7229

IMG_7230

IMG_7275

IMG_7313

IMG_7308

IMG_7237

IMG_7311

IMG_7321

2. Zabawki rozwojowe znajdziemy dla dzieci w każdym wieku. Dla malucha około 2 lat wybrałam zabawkę, która będzie stymulowała sprawność dłoni, oka oraz mowy. Djeco uczy kręcić, to bardzo dobrze wykonana zabawka, która pozwoli opanować te niełatwą sztukę. Z Waszych doświadczeń wiem już, że te maluchy, u których w domu pojawiły się urocze pojazdy, często do nich wracają i w późniejszych miesiącach życia. Dlaczego dla mnie doskonalenie pracy dłoni Antoniusza jest tak ważne?… a no dlatego, że ma to bezpośredni wpływ na rozwój jego mowy. W naszym mózgu ośrodki odpowiedzialne za ruch dłoni oraz motorykę artykulatorów znajduje się zadziwiająco blisko siebie i zajmuje znaczny obszar. W życiu tą bliskość możemy zaobserwować kiedy małe dziecko rysując mimowolnie wysuwa język i pracuje aparatem mowy podobnie jak dłonią, lub kiedy my matki malując rzęsy mimowolnie otwieramy usta. 🙂 Ważne więc żeby dbać o małe rączki, a możliwe, że pierwsze kocham usłyszymy znacznie szybciej. <3  Do kupienia tu.

IMG_7380

IMG_7335

IMG_7333

IMG_7328

IMG_7358

IMG_7356

IMG_7384

3. Zabawka, na którą Kubiszon musiał długo czekać ze względu na młodszego brata, pinezki Djeco. To jedna z tych zabawek, które pamiętam z dzieciństwa, a pamiętam dlatego, że sama miałam niesamowitą frajdę z takiej zabawy. Rozwija rękę, oko, wyobraźnię i uczy zdarzeń przyczynowo-skutkowych :). Gwarantuję, że nie znudzi się za szybko. Karty wskazujące jak stworzyć dany statek kosmiczny, plus własna wyobraźnia, to niekończące się możliwości tworzenia precyzyjnych obrazów. Ten i inne modele z serii znajdziecie tu.

IMG_7410

IMG_7432

IMG_7417

IMG_7444

IMG_7431

IMG_7443

4. Lubicie obserwować jak maluch uczy się nowych rzeczy zupełnie nie mając o tym pojęcia? 🙂 Ja uwielbiam, po takiej zabawie wystarczy chwila usystematyzowania informacji i dziecko już nabyło nowe umiejętności. Dokładnie takie wrażenie odebrałam kiedy po raz pierwszy usiedliśmy z Antoniuszem do układanki poznaj kolory i kształty od Janod. 5 dwustronnych tabliczek z kolorowymi, ciekawymi dla malca w tym wieku, ilustracjami zachęca niejako intuicyjnie do dokończenia obrazka. Dziecko sprawnie wybiera pasujące kształty i jeszcze lepiej kolory, których uczy się mimochodem. Do obejrzenia tu.

IMG_7733

IMG_7727

IMG_7737

IMG_7739

IMG_7753

IMG_7761

IMG_7736 Z całego serca polecam Wam te pozycje. Wszystkie nas zachwyciły, żadna nie rozczarowała. Fajnie, że większość z nich posłuży nam bardzo bardzo długo. Może wśród Waszych zabawek jest ta, która służy długo, rozwija i będzie z Wami jeszcze trochę? podpowiedzcie :*

Please follow and like us:

3 thoughts on “zabawki rozwojowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *