planszówki dla maluchów

Planszówki, kto z nas nie zna. Grają w nie mali i duzi. Są ich setki, od wyboru do koloru. Ale czy wiecie, czy  znacie te dla najmłodszych? O dziwo ten rynek jest bardzo szeroki. Ja wybrałam dziś kilka, które powinny zainteresować moich chuliganów. Jestem ciekawa czy znajdziecie pośród nich coś co sprosta Waszym oczekiwaniom, a może coś Was zaskoczy lub zachwyci. Dajcie też  znać w co grają Wasze pociechy. <3.

Statki Janod. 

IMG_9873

Ja wiem, że wystarczy kartka i długopis, ale kto by się oparł walorom tej tak pięknie wydanej planszówki. Bitwa morska w najlepszym wydaniu zainteresuje i młodszych i starszych fanów tego typu atrakcji. Statki w postaci magnesów oraz magnetyczne plansze odwołujące się do motywu wzbudzają zainteresowanie i dają poczucie gry jak równy z równym. Co w wieku Kubiszona  jest niezwykle istotne :). Wydanie Janod ma dwie skale trudności co pozwala faktycznie włączyć do zabawy już czterolatka. Oczywiście do w pełni samodzielnie rozegranej partii jeszcze trochę, niemniej jednak radość na buzi pierworodnego kiedy słyszy „trafiony zatopiony” bezcenne :). Szukajcie tu.

IMG_0411

IMG_0417

IMG_0436IMG_0428

Wspinaj się i zjeżdżaj Eeboo

IMG_0451

Moja ulubiona. Bardzo proste zasady sprawiły, że 4latek pałający miłością do liczb pokochał ją tak samo jak ja. Wygrywa ten kto pierwszy zamelduje się na mecie po drodze pokonując liczne pola z drabinami, które pozwalają przeskoczyć kilka pól, oraz ze zjeżdżalniami które powodują spadek na wcześniejsze. Dużo śmiechu, dobrej zabawy, dodatkowo nauka liczenia oraz rozwój koncentracji. Kubiś przy tej planszówce powoli oswaja się z przegrywaniem, równocześnie rozumiejąc, że czasami nie ma się wpływu na wygraną. Wyjątkowe wydanie mnie osobiście bardzo przypadło do gustu. Znajdziecie chyba tylko tu.

IMG_0394

IMG_0406

IMG_0392

IMG_0382

IMG_0383

Chińczyk Janod.

IMG_9880

To pierwsza prawdziwa planszówka chłopców. Znalazł ją o dziwo R. i uznał, że właśnie takie wydanie pozwoli chłopakom na wspólną zabawę.  Zainteresuje dużymi ciekawymi elementami dużo bardziej niż standardowa gra z małymi pionkami. Nie sposób było się nie zgodzić :).  Bo ten chińczyk wykorzystuje inteligencję naszych dzieci nie tylko w standardowy sposób. Plansza to np. wielkie puzzle które sprawiają maluchom masę radości. Później możemy wykorzystywać te opcję mówiąc naszym pociechom „Oczywiście, że z Wami zagram, ale musicie sami ułożyć planszę”. Gra nie jest nużąca, każdy z graczy posiada po dwa pionki więc przejście całości nie zajmie zbyt wiele czasu, przeciętny 4 latek powinien już na tyle skupić swoją uwagę. Do kupienia tu.

IMG_9882

IMG_0597

IMG_0615

IMG_0609

IMG_0618

Whoo hop? Lilliputiens

IMG_0450

To wyjątkowa pozycja bo wszyscy uczestnicy grają „do jednej bramki”. Mamy trzy pionki, czerwonego kapturka, leśniczego i wilka. Ciągnąc żetony, na których widnieje obrazek symbolizujący ruch, który trzeba wykonać dbamy o to żeby kapturek lub leśniczy dotarli do domku babci przed wilkiem. Ta gra skupia się na rozwoju pamięci malucha. Ponieważ każdy ruch wykonujemy nie zaglądając pod pionki a pamiętając tylko ustawienie początkowe. Wyjątkowa pozycja przepięknie wydana może być uroczym wstępem do poważnej lektury. Znajdziecie tu.

IMG_0711

IMG_0696

IMG_0708

IMG_0701

Memory Janod.

IMG_9896

To chyba najfajniejsze i najsprytniejsze memory jakie widziałam. Kuba kiedy dorósł do tej zabawy większy problem miał ze skupieniem uwagi na wielu kartonikach standardowo wydanych memorów niż na samym zapamiętywaniu. Biedronka posiada sześć sprytnych wymienne kart o trzech poziomach trudności, które pozwalają urozmaicać zabawę. Cudne drewniane kropy, które po znalezieniu dwóch takich samych obrazków możemy odłożyć na swoją stronę. Ta „planszówka” rozwija pamięć, ćwiczy koncentrację oraz spostrzegawczość, idealna dla dwulatka ale i starsze dzieci znajdą dużo zabawy. Znajdziecie np. tu.

IMG_0352IMG_0324IMG_0338

I jak, coś zainteresowało? Czekam na Wasze opinie i sugestie poniżej, będzie mi bardzo miło bo włożyłam w ten post (jak i zresztą w każdy inny) sporo pracy 🙂 <3.

 

 

Please follow and like us:

4 thoughts on “planszówki dla maluchów

  1. Bardzo lubię posty tego typu, gdyż zawsze mogę coś wybrać na „teraz”, lub skrzętnie zantować w dzienniku na ” potem”. Lubię widzieć jak dana gra wygląda „od kuchni”. A dla mojej 2 latki (od 2 dni,yuppi! lub chlip, chlip) taka memory byłaby idealna…i to jeszcze z biedronką :)) pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *