Puzzle – prezent idealny

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że puzzle to mój konik 🙂 jak ktoś pyta o propozycję prezentu, zawsze zaczynam od nich właśnie. Na rynku mamy tak wielki wybór tych genialnych zabawek. Puzzle uczą zaangażowania, cierpliwości, mobilizują dziecko do skupienia uwagi oraz naturalnie tłumaczą zasady planowania. O zbawiennym wpływie na kształtowanie precyzji ruchów wspominać nie trzeba. Kuba był i jest dzieckiem bardzo energicznym. Od małego z syndromem niespokojnych dłoni. Nie od razu pokochał puzzle, często się przy nich denerwował, ale systematyczne podkładanie mu nowych pozycji wypracowało w nim pożądane cechy. Z przyjemnością pokażę Wam kilka z naszych ulubionych i te które zapisaliśmy na listę do „Mikołaja”.

1.11FullSizeRender_3Puzzle 12+ . Jakie tam 12+ dla mnie zdecydowanie 6+. Każde puzzle które są bezpieczne mogą znaleźć się w dłoni kilkumiesięcznego dziecka. Początkowo ślinione i rozrzucane, będą uczyły pierwszych kształtów, kolorów. Kiedy zobaczysz jak pierwszy raz maluszek nieporadnie zaczyna rozumieć pierwotne założenie zabawy serce rośnie i zrozumiesz o czym tu piszę :). Poniżej propozycje od Janod oraz Djeco.

1.11FullSizeRender_1

puzzle-tortue-amispol_pl_Ukladanka-drewniana-Zyrafa-Sophie-Janod-1429_1

Puzzle 2+. I tu zaczyna się wachlarz możliwości. Drewniane, kartonowe, wielkie, mniejsze wszystkie bardzo poste pozwolą na spójny systematyczny rozwój i nabywanie nowych umiejętności. I uwaga, to nigdy nie jest tak, że to co 2+ jest za trudne dla 1,5 rocznego malca i o wiele za łatwe dla 3 latka. Jeżeli Wasze dzieci nie skupiały się do tej pory na puzzlach warto ruszyć z czymś prostym żeby złapały bakcyla.

FullSizeRender_3

Puzzle duo. Wiele różnych firm wprowadziło swoje na rynek. U nas w domu najwięcej zdecydowanie tych od Djeco. Cała gama do wyboru, bardzo dobrze wykonane, przekonują też ceną. Ostatnio zakupiłam jednak te od Barbapapa już z myślą o Antoniuszu. Bardzo proste jeśli chodzi o kolory, pozwalają ćwiczyć oko-ręka. Nie, Antek jeszcze się nimi nie bawi, ale zapewne będą to pierwsze puzzle z tej kategorii jakie przypadną mu do gustu.

1.9FullSizeRender_1

Puzzle trio. Tu kolory, ale są też pory dnia, zawody, historyjki i wiele innych. Kolejne na drodze do układania „dorosłych” modeli.

48786d1ead59b4ea6f978da8c4936a0e

Podłogówki. To jedne z moich ulubionych, wielkie, kolorowe. To super zabawa dla całej rodziny. My zaczynaliśmy od tych Janod z racji Kuby zainteresowania alfabetem. Bardzo się cieszyłam, że mogłam połączyć przyjemne z pożytecznym. 

1.9FullSizeRender

1.7FullSizeRender_2

1.5FullSizeRender_2

Droga od Barbapapa to również puzzle, które były swego rodzaju oszustwem. Każdy chłopiec kocha samochodziki, a trasa, profesjonalna trasa w salonie to wręcz szczyt marzeń. On budował autostradę, żeby za chwilę pobawić się autkami. Ja cieszyłam oko jak łączy elementy tworząc coraz to nowe konstrukcje.

1.11FullSizeRender

Wielki format od Melissa&Doug to już konkretny obrazek. Lubie je za to, że są bardzo duże dzięki czemu łatwiej się je układa, no i za jakość. Te puzzle są odporne na wielokrotne rozkładanie i układanie. Jest dużo wzorów typowo chłopięcych jak te nasze, ale spotkamy też „wielkie” księżniczki . Puzzle te znajdziecie tu.

1.5FullSizeRender_3

Pojazdy Barbapapa. Choć to najgorszy jakościowo model Barbapapa, bardzo często z nich korzystamy. Producent w moim odczuciu zrobił je za grube w stosunku do wielkości poszczególnych elementów. Jednak na pewnym etapie, sam pomysł bije na głowę inne puzzle. Jeżeli tylko będziemy odrobinę bardziej delikatni będą służyć nam długo. 🙂

1.7FullSizeRender_1

1.9FullSizeRender_3

1.7FullSizeRender

1.7FullSizeRender_3

Układanka Tobe. Drewniaki, które są doskonałą zabawą edukacyjną. Łączenie ze sobą obrazu stworzy też słowo, podpisując dany rysunek. Klocki znajdziemy tu, w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Dla malucha idealnie służą jako gryzak ;).

1.5FullSizeRender_1

Tego jeszcze u nas nie ma. Puzzle Djeco pory dnia. Fajne edukacyjne puzzle, które niejednemu maluchowi przypomną, że o 19 to jest już dobranocka i wolny wieczór dla rodziców. 🙂

Tym sposobem dotarliśmy do sedna tematu. Do budowania obrazów małymi rączkami. Ostatnio bardzo lubię puzzle od Janod. Łączą w sobie nie tylko jakość, piękne obrazki, ale i genialne pudełko które pozwoli nam utrzymać zawsze porządek. W domu mamy wzór safari, jednak to morskie życie wygląda bardzo zachęcająco. 

491560283d3968e1ac6d5ee43bf6497b

e83e6fb1da116c1fe9f533a07e4f9f72

Kiedy wybierałam pierwsze klasyczne puzzle dla Kubiszona chciałam, żeby miały dużo kontrastowych kolorów oraz proste formy, aby łatwiej łączyło mu się poszczególne elementy. Było to sensowne myślenie i zaprocentowało. Kuba lubi puzzle, układa często, stał się spokojniejszy, potrafi się częściej skupić bez zbędnej irytacji. Oczywiście była to praca, nasza rola nie kończy się na ofiarowaniu pięknych przedmiotów. Musimy pokazać jak z nich sensownie korzystać.

FullSizeRender_1

FullSizeRender_4

puzzle-la-grande-famille-moulin-roty-au-dodo

PS. te od Moulin Roty przepiękne, zajmują wysokie miejsce na mojej zakupowej liście. Wydają się dużo trudniejsze. Mam nadzieję, że mój entuzjazm przełoży się na zapał Kuby. 🙂

1.5FullSizeRender_4

Please follow and like us:

3 thoughts on “Puzzle – prezent idealny

  1. Jeny! Kocham blogi za to, że dajecie propozycje świetnych zabawek dla naszych maluchów:) Ja nie mam kiedy przeszukiwać internetu, a wystarczy wejść na strony kilku fajnych babeczek i proszę! Dziękuję Wam bardzo :* Oczywiście lubię Was nie tylko za to 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *