kto czyta = nie błądzi… :D

Z każdej strony pełno inspiracji prezentowych na dzień dziecka. U mnie na instagramie również pojawiło się, na przestrzeni ostatniego miesiąca, kilka typowo zabawkowych. Pomyślałam sobie, „hmm a co z tymi zapominalskimi lub zwyczajnie którym kartka w kalendarzu się nie przestawiła?” Wtedy nie ma już czasu na zakupy internetowe. Kasa ? yyyyy 3 latek pewnie się ucieszy 😉 no chyba że prezentem miała być wielka tona plastiku, którym można sobie zrobić krzywdę, to tak poprosimy kasę :D.

FullSizeRender_2

Książki lekiem na wszystko! Księgarnie są wszędzie w każdej galerii handlowej znajdziecie przynajmniej jedną. Ja Wam dziś przedstawię kilka naszych wyborów. Pamiętajcie jednak, że każda książka będzie właściwa o ile poświecicie chwile i dostosujecie wybór do wieku. 😉

1. „Mapy” oraz „Mapownik” . To propozycja dla starszych dzieci, ale jak widać jest już w naszym domu i czeka na właściwy czas. „Mapy” jak mapy, ale nie te. Znajdziecie tam w bardzo przystępny sposób pokazane kontynenty, państwa z rysunkowymi informacjami o występujących zabytkach, zwierzętach etc.  „Mapownik” jako praktyczny kurs mazania po mapach starszym dzieciakom sprawi dużo przyjemności.

FullSizeRender_4

2. „Gdzie jest moja czapeczka” Jon Klassen. Jedna z moich ulubionych. Kuba również odnalazł w niej wiele. Humor, prostota i morał ubrane w kategorie dziecięcego kryminału 🙂 Polecam również w wersji anglojęzycznej.

1.5FullSizeRender_3

1.7FullSizeRender_2

3. „Pierwsze urodziny prosiaczka” to nasza propozycja dla tych młodszych czytelników. Zabawna historia prosiaczka, który zaprasza swoich zwierzęcych przyjaciół na przyjecie. Całość ubrana w pięknie wydany kartonowy look ;).

1.11FullSizeRender_1

4. „Co widzi Nana”  to bardzo prosta kartonowa książeczka motywacyjna, tak tak motywacyjna. Kuba jakiś czas temu miał problemy ze wzrokiem. Szukałam czegoś co pozwoli mi w sposób łatwy i przystępny wytłumaczyć 2 latkowi potrzebę noszenia okularów. Udało się 🙂 to cała seria warto zapoznać się z jej pozycjami.

1.9FullSizeRender

1.11FullSizeRender

5. „Uśmiech dla żabki” ostatnio best of the best. W przyjemny lekki sposób napisana historia o uśmiechu i jego wielkiej mocy. Wzruszająca, pouczająca książka dla tych małych ale i dla całkiem sporych czytelników.

1.9FullSizeRender_3

6. „Muki w podróży dookoła świata”. Ten zabawny miś skradł nasze serce już dawno temu. Podróżując dookoła świata poznaje obyczaje, smaki, słowa różnych innych zwierzęcych nacji 😉 genialnie ilustrowana, pięknie wydana. W każdej biblioteczce znajdzie swoje stałe miejsce.

1.5FullSizeRender_4

1.7FullSizeRender_3

7. „Jak tata pokazał mi wszechświat” to typowa książka dla matki syna-synów.:) Kiedy wyobrażam sobie mojego R., który co wieczór czyta książki Kubie, zawsze ten obrazek łączy się z tą pozycją (wiadomo sięgają po inne książki, ale wytłumacz sercu matki/żony 😉 ) Niesamowita książka o rzeczach zwykłych i niezwykłych, przyziemnych i tych wielkich , błahych i bardzo istotnych.

1.9FullSizeRender_1

Ja tak mogę długo, ale chyba wystarczy. Niedługo kolejne książkowe pozycje z naszej „czytelni” i kilka nowości. Czy jesteście zainteresowani ?

FullSizeRender (1)

Please follow and like us:

14 thoughts on “kto czyta = nie błądzi… :D

  1. Ojjjj juz szukam w księgarni – napewno o Prosiaczku : ) a Mapy juz tez u nas sa 🙂 czekamy na dalsze książkowe propozycje :*

  2. U nas ‚Mapy’ byly prezentem juz na chrzciny… No i ma kazda okazje Eliza dostaje jakas książkę taka- na wieki 😀 ponadczasowa 🙂 ale chyba z Muminków na dobranoc przerzucę sie na te o Tacie, powinna sie obojgu spodobać <3

    1. Oj to książka zdecydowanie na lata, wiele z niej mozna wyciągnąć w rożnym wieku. Uśmiech dla żabki to tez jedna z lepszych „poczytanek”. Mój R. Sie dzis przyznał ze jedna z jego ulubionych 🙊🙈😍

    1. Książka to piękny i jeden z relatywnie tańszych prezentów. Uśmiech na buzi dziecka nie staje sie większy od droższych prezentów 😉 Kuba cieszy sie najmocniej z małych samochodzików za 2.99 tak wiec buzia uśmiechnięta bez pieniędzy 😉✌️😘

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *